CMAS TSSF Dalış Sertifika Programı 27-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kandıra İlçesine bağlı Kerpe tatil yöresinde gerçekleştirildi.

02 Eki

  • Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • Tüm Duyurular

Derin Deniz Dalış Merkezi, DÜ-BİYOM (Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi )ve DÜYEM (Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi )tarafından düzenlenen Uluslararası CMAS TSSF Dalış Sertifika Programı 27-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kandıra İlçesine bağlı Kerpe tatil yöresinde gerçekleştirildi.


Eğitim sonunda katılımcılar, Uluslararası 1 yıldız dalış sertifikası almaya hak kazandılar. DÜ-BİYOM Müdür Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Barış GÜLCÜ de yapılan eğitim faaliyetine bizzat katılarak dalış sertifikası almaya hak kazandı.

 
DÜ-BİYOM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Deniz YAĞLIOĞLU bölgenin dalış için çok müsait olduğunu, dalış eğitimleri sırasında su sıcaklığının 22 0C ile dalış için çok ideal olduğunu, bölgenin sualtı tarihi kalıntıları ve zengin biyolojik çeşitliliği ile görülmesi gereken sualtı güzelliklerine sahip, dalış sezonunun ise Aralık ayı sonlarına kadar sürdüğünü dile getirdi.
Yrd. Doç. Dr. Deniz YAĞLIOĞLU, benzer eğitim ve dalış etkinliklerinin yakın gelecekte tekrarlanacağını gerek Üniversitemizde, gerekse Düzce ilimizde daha çok kişinin dalış sporuna gönül vermesi için çalışmalarının süreceğini belirtti.